Pytania

Przeczytaj poniższe pytania, a jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi, prześlij mi swoje pytanie, a ja odpowiem tak szybko, jak to możliwe.

F.A.Q

Najczęściej zadawane pytania

Czy Ewa Gawryła ma prawo oprowadzać po Krakowie?

Tak. Przewodniczka Ewa Gawryła ma prawo oprowadzać po Krakowie, gdyz jest licencjonowanym przewodnikiem (legitymacja przewodnicka nr Pm/35/04 wydana przez Wojewodę Małopolskiego).

Czy wszyscy przewodnicy miejscy mają takie same uprawnienia?

Nie. Część przewodników miejskich zdobyła dodatkowe uprawnienia do oprowadzania w poszczególnych muzeach np. Podziemiach Rynku, Fabryce Schindlera.

Czy przewodniczka Ewa Gawryła ma takie dodatkowe uprawnienia?

Tak. Podziemiach Rynku – legitymacja 95/2011, Fabryce Schindlera – legitymacja 195/2011

Jak jest różnica między przewodnikiem muzealnym a przewodnikiem miejskim?

Przewodnik muzealny jest specjalistą oprowadzającym po jednym muzeum (czasami jest to również pracownik sekcji edukacji danego muzeum i przeprowadza on lekcje muzealne i inne zajęcia).

Przewodniki miejski ma szerszy zakres oprowadzania, oprowadzając po całym mieście i niejednokrotnie ma również odrębne uprawnienia do oprowadzania w danym muzeum.

Czy warto zwiedzać z przewodnikiem miejskim czy wystarczy ten w muzeum?

W zależności od zwiedzanych obiektów trzeba określić czy w czasie wycieczki wystarczy przewodnik miejski i trzeba dodatkowo korzystać z przewodników w danym obiekcie.

Niektóre muzea np. Muzeum archidiecezjalne w Krakowie ma swój serwis przewodnicki i planując zwiedzanie tego muzeum trzeba zamawiać bilety i usługę przewodnicką.

Jak wybrać przewodnika?

Decydując się na przewodnika warto dowiedzieć się czy z tym samym przewodnikiem można zwiedzić również muzea takie jak np. komnaty zamku wawelskiego, Podziemia Rynku, Sukiennice, Muzeum Wyspiańskiego, Muzeum Mehoffera, Fabrykę Schindlera i inne.

Masz pytanie?

Wyślij wiadomość…