Pielgrzymujemy

 

Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice

 

Podążając śladami Jana Pawła II i jadąc do Wadowic warto zatrzymać się w Kalwarii Zebrzydowskiej. Kalwaria Zebrzydowska słynie z Klasztoru Ojców Bernardynów.

Klasztor kalwaryjski jest pięknie usytułowany wśród pagórków Beskidu Średniego i jest znanym miejscem pielgrzymkowym ( po Jasnej Górze jest on najliczniej odwiedzanym przez pielgrzymów sanktuarium maryjnym w Polsce). Obraz Matki Boskiej Kalwaryjskiej słynie łaskami i otoczony jest szczególnym kultem.

Klasztor Bernardyński to również słynne dróżki obejmujące 42 kaplice i rozciągające się na znacznym obszarze. Wędrując po kalwaryjskich dróżkach od jednej do drugiej kapliczki można rozpamiętywać Mękę Jezusa Chrystusa lub życie i śmierć Najświętszej Marii Panny.

 

Wadowice – miasto znane jako miejsce urodzenia młodego Karola Wojtyły późniejszego papieża Jana Pawła II. W miasteczku warto obejrzeć dom rodzinny Jana Pawła II i kościół, w którym był chrzczony (nadal jest tam ta sama chrzcielnica, która służyła za czasów Karola do chrztów) i w którym służył, jako ministrant, do mszy. Obecnie w kościele znajduje się również Kaplica błogosławionego Jana Pawła II z tronem papieskim, z którego będąc w Wadowicach przemawiał i wspominał wadowickie kremówki.

Wadowice usytuowane są na południowy zachód od Krakowa i oddalone od niego o 48 km.

Zapraszam do zobaczenia mojej pełnej oferty jako przewodnika po Krakowie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.