A jednak historia – Auschwitz i Birkenau

 

Obóz koncentracyjny Auschwitz Birkenau to świadectwo europejskiej historii okresu II wojny światowej.

Będąc w Krakowie warto pojechać do miasta Oświęcimia (to ok. 60 km od Krakowa ). W miejscowości tej w czasie II wojny światowej – hitlerowcy stworzyli jeden z największych obozów koncentracyjnych i obozów masowej zagłady w całej okupowanej Europie. Warto swoją obecnością i zwiedzaniem tych miejsc dać świadectwo pamięci o milionie pomordowanych obywateli różnych europejskich krajów i różnych nacji a będących niewinnymi ofiarami II wojny światowej.

Oprowadzaniem po tym szczególnym miejscu zajmują się przewodnicy z Muzeum Auschwitz Birkenau a wszelkie dostępne informacje znajdziecie Państwo na stronie Muzeum Auschwitz Birkenau.

Ja służę informacjami jak najlepiej zorganizować dojazd i zwiedzanie Obozu Auschwitz – Birkenau i jako pilot mogę Państwu towarzyszyć w dojeździe do obozu.

Koszty zwiedzania obozu – grupy:

  • grupa turystów jest zobowiązana zwiedzać obóz z przewodnikiem
  • grupa od 11 do 30 osób płaci za usługę przewodnicką kwotę ustaloną przez muzeum czyli 280 zł (bez względu na język oprowadzania)
  • obowiązują słuchawki przy grupie liczącej więcej niż 10 osób – koszt słuchawek 5 zł od osoby

Turyści indywidualni proszeni są o zapoznanie się z informacjami zawartymi na stronie Muzeum gdyż zasady zwiedzania zmieniają się w zależności od sezonu.

Przewodnik po Krakowie – tutaj znajdziesz moją pełną ofertę

Możliwość komentowania jest wyłączona.