Sobotnie i niedzielne zwiedzanie Krakowa

W tym roku po raz kolejny Koło Grodzkie PTTK zorganizowało w miesiącach zimowych akcję "Zdobywamy odznakę przyjaciela Krakowa".

Akcja ta daje możliwość za darmo lub też za niewielką opłatą (wykup wejściówki) zwiedzić Kraków i jego zabytki.

Zaproponowane trasy zwiedzania są różnorodne i daje to okazję zobaczenia Krakowa inaczej. Jako, że jestem 1 z przewodników oprowadzających w ramach tej akcji – zachęcam do skorzystania z wycieczek ( program mogą Państwo sprawdzić w zakładce Inaczej o Krakowie.)

 

zwiedzanie Krakowa

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wawel: darmowe zwiedzanie zamku w XI

Podobnie jak i w poprzednim roku, w listopadzie 2013 roku zwiedzając zamek królewski na Wawelu nie płaci sie za bilety wstępu. "Zaoszczędzone" w ten sposób pieniądze proponuję przeznaczyć na wynajęcie przewodnika, gdyz dopiero wtedy mozna dużo zyskać zwiedzając komnaty, skarbiec czy tez zbrojownię.Więcej na mojej stronie oferta.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Szuflada Szymborskiej

W budynku Muzeum Szołayskich (pl. Szczepański) otwarta jest wystawa (wstęp wolny), która umożliwia poznanie Wisławty Szymborskiej – znanej polskiej poetki-noblistki.

 

Szuflada w muzeum

 

O Wisławie Szymborskiej dowiadujemy się też z filmu "Chwilami życie bywa znośne"

Chwilami życie bywa znośne

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Jarmark wielkanocny

Jarmark wielkanocny rusza w sobotę 23 marca na Rynku Głównym.

 

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Marcowe wydarzenia muzyczne

Okres przed Świętami Wielkanocnymi obfituje w wydarzenia muzyczne. W tym roku warto zwrócić uwagę na Dni Bachowskie od 12-17.03 jak również Misteria Paschalia 25-31.03. 

 

Misteria Paschalia program

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Marzec w Krakowie

Marzec w tym roku, to okres poprzedzający święta wielkanocne w związku z tym, w kościołach odbywają się koncerty pieśni wielkopostnych i panuje pewien rodzaj skupienia. Jednak już pod koniec miesiąca (od 22 marca) Rynek krakowski zapełni sie straganami wielkanocnego jarmarku, a na straganach kwiaciarek będą dominowały wielkanocne palmy i wiosenne kwiaty.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wystawa szopek w Muzeum w Krzysztoforach

Szopki nagrodzone, wyróżnione i te prezentowane w czasie ostatniego  70-tego konkursu szopek w grudniu 2012 można do 2.II.2013 ogladać w Muzeum Historycznym (Pałac pod Krzysztofory) na Rynku Głównym. Wystawa jest czynna codziennie, W  poniedziałki najtaniej można oglądać szopki, gdyz bilety kosztuja tylko 3 zł, w pozostałe dni bilet normalny 8 zł, ulgowy 6 zł, a szkolny 4.50 zł.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Szopki w krakowskich kościołach

Do 2 lutego jest okazja, by wędrując po krakowskich kościołach podziwiać szopki bożonarodzeniowe. Szczególnie polecam te z kościołów franciszkańskich: typowo krakowską szopkę można zobaczyć w kościele św. Franciszka z Asyżu, największą i to ruchomą w kościele Bernardynów, bardzo znana jest również szopka u Kapucynów, a i w Katedrze wawelskiej szopka z dużymi figurami przyciąga wzrok.

 

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Pochód Trzech Króli

W niedzielę 6 stycznia znów ruszy w Krakowie orszak Trzech Króli, a właściwie nawet 3 orszaki. Orszaki wyruszą ok. godz. 11.15 z 3 róznych miejsc: 1/ z Wawelu 2/ z pl. Matejki, a 3/ z ul. Retoryka ale wszystkie spotkają sie już około godziny 12 na krakowskim Rynku koło szopki, by oddać pokłon Świetej Rodzinie. Zapraszam do oglądania tych barwnych pochodów. 

 

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Szopki na krakowskim rynku

W czwartek 6 grudnia w dniu św. Mikołaja na krakowskim rynku koło pomnika Adama Mickiewicza pojawią się szopki. Zanim jury oceni i wyróżni nagrodami te najpiękniejsze, wszyscy, będący na Rynku w tym dniu przed południem, będą mogli napatrzeć się na ten kolorowy świat i sami wybrać swoje typy na tę najpiękniejszą i najciekawszą konstrukcję.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj